2014 m. spalio 14 d., antradienis

Baltoji tvirtovė

Orhan Pamuk

Turkų rašytojas. Nobelio literatūros premijos laureatas.

Rytų ir vakarų priešprieša. Italas vergas ir jo šeimininkas turkas, panašūs kaip broliai dvyniai, kartu kuriantys, bandantys įtikti ir slapta daryti įtaką Pašai. O šis tiesiog smaginasi matydamas neįtikėtiną fizinį panašumą ir mąstymo, minčių, pasaulėžiūros skirtumus.


Istorinė fikcija, magiškasis realizmas, primenentis G.G. Markeso kūrybą. Medicinos, pirotechnikos ir visokios kitokios technikos atradimai ir išradimai. Astrologija, galiausiai gigantiško ginklo kūrimas. Kur prasideda vieno žmogaus individualybė, kur baigiasi kito. Kaip užvaldo baimė, kaip prisirišama prie nelaisvės.

Jei atvirai, knygą pasirinkau skaityti todėl, kad veiksmo vieta Stambulas. Miestas įsikūręs ten kur susiduria Europa ir Azija. Kur prasidėjo ir žlugo imperijos, kur išlikę tokius laikus menantys architektūros paminklai, kad net baisu pagalvoti. Lygiai prieš metus teko pasivaikščioti Stambule ir iki šiol šis miestas kelia nevienaprasmiškus jausmus. Dar vienas malonus atradimas, veiksmas knygoje persikelia ir į Edirnė, tai - miestas prie pat sienos su Bulgarija (Edirnė buvo tarpinė stotelė kitoje praėjusių metų kelionėje į Turkiją) - 1365-1453 m. buvo Osmanų imperijos sostine.


 Komentarų nėra:

Rašyti komentarą